ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΣ ΜΕΣΟΓΑΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΕΟΤΗΤΟΣ
Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία και φέτος το 6ο Νεανικό Συνέδριο της Μητροπόλεώς μας με θέμα: "Τί είναι για σένα ο Χριστός;" στον Ι. Ν. Αγίων Θεοδώρων Αναβύσσου το Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2017.
Το πρόγραμμα του Συνεδρίου διαμορφώθηκε ως εξής:
Πρόγραμμα
![]() ![]() κ. Νικόλαος Λεβεντάκης - Μηχ/γος Μηχανικός ΕΜΠ - Στέλεχος Νεότητας ΙΜΜΛ ![]() α. Μαρία Παρδάλη - μαθήτρια Λυκείου β. Δωροθέα Κούβαρη - μαθήτρια Λυκείου ![]() κ. Ευαγγελία Τζιάσιου - Ηλ/γος Μηχανικός ΕΜΠ - Εκπαιδευτικός - Στέλεχος Νεότητας IMMΛ ![]() π. Αλέξανδρος Χουλιαράς - Θεολόγος - Εφημέριος στον Ι.Ν. Παναγίας Βλαχερνών Παλλήνης ![]() π. Απόστολος Τσολάκης - Φιλόλογος - Θεολόγος ![]() Σεβ. Μητροπολίτης Μεσογαίας και Λαυρεωτικής κ. Νικόλαος |
Ακολουθούν φωτογραφίες:
|
και βίντεο: